Nejvýznamnější titul? Pro Bruna jednoznačně zlato z Ria

Rozhovory

Autor Bobb Kufa

pondělí, 19. listopadu 2018

Nejvýznamnější titul? Pro Bruna jednoznačně zlato z Ria

Nejlepší polař v letech 2013-2016, nejobtížněji „zablokovatelný“ hráč, hráč s obrovskou vůlí a chutí, nový Emanuel… To je jen pár charakteristik, které lze o tomto mistrovi svého řemesla z Brazílie říct.

K dnešnímu dni má Bruno Oscar Schmidt (32) na kontě přes 18 milionů Kč vydělaných pouze na prize money. Mistr světa z roku 2015, rok na to zlato z olympiády v Riu. V anketě FIVB dominoval v letech 2013-2016 coby nejlepší defenzivní hráč, v roce 2015 přidal i nejlepšího útočníka, stal se sportovní osobností let 2015, 2016. Výčtem superlativů se mu vyrovná málokdo. Nedávno ukončil velice úspěšnou spolupráci s Alisonem a navázal staronovou s Pedrem Solbergem, se kterým působil v dřívějších letech. Jeho videa se dají sledovat a nechat se inspirovat pořád.

Před pár dny jsem ho vyzpovídal, pojďte si přečíst, co mi o sobě prozradil.

Robert Kufa: Ahoj Bruno, lidé Tě znají jako Bruna, ale můžeš nám prozradit svou osobní/nejoblíbenější přezdívku, kterou Tě oslovují přátelé?

Bruno: Nemám žádnou takovou přezdívku, ale na kurtu mě často lidé oslovují Magic.

R.K.: Jsi velice známá tvář po celém světě, alespoň co se týče beach volejbalu, ale mohl by ses popsat pár slovy?

B: Mimo kurt jsem velice tichý člověk, miluju čas strávený se svou rodinou, která je v Brazílii základ, s přáteli a pořád mám rád cestování po světě a poznávání nových míst, ať v rámci beach volejbalu nebo i bez něj.

R.K.: Když jsi, jak říkáš, tichý, hraješ radši na centrkurtu plném fandících lidí nebo naopak někde v ústraní, kde je větší klid a můžeš se soustředit na svůj výkon? Co Tě nejvíce „napumpuje“?

B: Stále hraju raději na centrkurtu, protože všechny ty tribuny okolo nás zpravidla dobře chrání před větrem, který, ať chceme nebo ne, tak kazí hru. Díky plným tribunám také můžu cítit energii, která jde z lidí a to mám rád. Nejsem vyloženě showman, ale i tak si to vždycky užívám.

R.K.: Kterého ze svých výsledků si ceníš nejvíc, který je pro Tebe nezapomenutelný?

B: Po pravdě jsem vyhrál hodně neskutečných a neuvěřitelných titulů, ale to opravdu nejcennější vítězství pro mě je zlatá medaile na domácí půdě na olympijských hrách v Rio de Janeiru 2016. Na to nikdy nezapomenu.

R.K.: Které turnaje na světě máš rád a proč?

B: Mám rád spoustu míst po celém světě, takže je těžké nějaké vyjmenovat. Na každém místě lze najít něco krásného a specifického. Každopádně turnaje světové série, především ty čtyř a pětihvězdičkové, bývají zpravidla na neskutečně krásných místech.

Jak Bruno trénuje, co si myslí o beach volejbale a sportu obecně, jak se angažuje na domácí půdě… To vše a něco dalšího se dočtete v druhé části rozhovoru..

FOTO: www.zimbio.com

Generální partner

Stample!

Beach Service club z.s. finančně podporují:

Praha MŠMT Městský obvod Plzeň 4 Město Benešov Pardubice Pardubický kraj

Partneři a sponzoři

Birell Plzeňský Prazdroj Koktejl S-Centrum Benešov
Gymnázium Pardubice Mozartova HIKO SPORT Plzeň pro sport GALA KMOTRA Hanka Mochov