Vše o projektu

Vše o projektu "Výběr Beach Service" v jednom článku

Daniel Kolouch - čtvrtek, 25. listopadu 2021

Klub

Co to ten “výběr” Beach Service vlastně je? Tato otázka a mnoho dalších budou v tomto článku zodpovězeny. 

Samotný název je lehce zavádějící. Název “výběr”, neznamená že jsou do projektu “vybráni” pouze ti nejlepší hráči z klubu. Do výběru se může zapojit kdokoliv, na jakékoliv herní úrovni, kdo projeví zájem a je v jeho zájmu vydat ze sebe to nejlepší. Pro hráče, co se chtějí beach volejbalu věnovat naplno v přátelském kolektivu hráčů se stejným cílem, budou vždy dveře otevřené.  

“Znovu jsem do výběru šel proto, abych mohl trénovat s hráči, kteří měli v plánu se se mnou aktivně zlepšovat.”  -Jenda Beran  

“Ve výběru chci překonávat svoje cíle a co nejvíc se věnovat a zlepšovat v tom, co mě baví.” -Amálie Pížová 

Na výběru mám nejraději to jak si ze sebe každý z nás a navzájem dokážeme udělat srandu, ale nakonec to všichni vezmeme sportovně a zasmějeme se společně.  -Ondra Heřman 

Začíná se v září a končí se v dubnu. V tomto rozmezí se přibližně každých čtrnáct dní pořádají několikadenní tréninkové kempy. Délka kempů se pohybuje mezi víkendem a pěti dny. Delší kempy se kalendářně plánují na školní prázdniny měst, odkaď naši hráči pocházejí, a státní svátky. Většinou se trénuje na našich kurtech v Benešově, kde se v blízkosti nachází i plavecký bazén s parní saunou a vířivkou. Nechybí ani workoutové hřiště a atletický ovál. Pro mimopražské hráče zařizujeme ubytování u trenérů v Benešově, nebo i u pražských členů. 

Býval jsem velmi psychicky nevyrovnaný, ale výběr mě naučil schopnost lépe ovládat své emoce během zápasů, i mimo něj.  -Ondra Pohl 

“Chtěla jsem dát více svého volného času do beach volejbalu a naučit se lépe komunikovat se spoluhráčem.” -Nella Dobruská 

Další výhody výběru jsou například: přednostní koučování na turnajích, individuální trénink jednou za pracovní týden nebo doprava na spousty turnajů v letní sezóně. 

“Ve výběru bych se chtěla naučit lépe komunikovat s trenéry.” -Kristýna Hamplová 

“Výběr mi ukázal, že beach volejbal není jen sport nebo koníček. Je to životní styl.” -Jiří Dostál 
Beach volejbal je velmi rozmanitý sport, který vyžaduje spoustu konkrétních schopností. Výběr rozšiřuje všechny tyto schopnosti. Ať už jde o techniku, sílu, taktické myšlení, regeneraci nebo cestování na turnaje, u nás to si to zažijete všechno. V tomto projektu je ovšem unikátní, že nerozvíjí pouze schopnosti týkající se beache. Díky velkému množství společně stráveného času, zkušenější členi (ať už trenéři nebo starší hráči) přirozeně předávají své životní zkušenosti těm mladším. 

“Výběr mě neposunul pouze herně a fyzicky, ale také jako člověka.”  -Bety Ročková 

“Výběr mě naučil mnoho typů přípravy na tréninky i zápasy. Zlepšil mi táké psychiku a radost ze sportu.” -Stela Hummelová 

“Díky výběru jsem se volejbalove dost posunula, ať už se to týká techniky, taktiky nebo i třeba komunikace se spoluhráčem. Za zmínku určitě stojí i endyho lekce vaření, krájení cibule a jablek. Na tom je ale pořád co zlepšovat.” -Michaela Kodetová  

Samozřejmě, stejně jako je to u každého sportu, výběr není zadarmo. Avšak, všem hráčům je dána možnost si své výběrové členství poctivě odpracovatBeach Service se jakožto klub neustále rozvíjí a pro každého se něco vhodného najde. Psaní článků, spravování sociálních sítí, organizace akcí nebo i třeba nošení svačin na tréninky. Každá pomoc se počítá, a pro naše hráče toto pomáhání zpravidla přináší cenné zkušenosti do života a uvědomění si hodnoty peněz.  

Ve výběru jsem se další roky zjevila především kvůli supr fajn skvělé partě a taky jsem prostě ráda trávila čas něčím smysluplným, co mě i baví.  -Lucka Kovářová  

“Chtěla bych se naučit být schopna hrát s kýmkoliv a nemít problém s komunikací.” -Žofie Kořanová 

Abych to shrnul, Výběrový projekt Beach Service nabízí značné zlepšení se v plážovém volejbale pod vedením profesionálních trenérů. Kromě toho nabízí spoustu času stráveného ve skvělé partě milých lidí, kteří se všichni chtějí intenzivně věnovat našemu milovanému sportu, ale zároveň se u toho i bavit.  

Generální partner

Stample!

Beach Service finančně podporují:

Praha MŠMT Městský obvod Plzeň 4 Město Benešov Pardubice

Partneři a sponzoři

Národní sportovní agentura Pražský volejbalový svaz Birell Plzeňský Prazdroj Koktejl S-Centrum Benešov STAVOKA Hradec Králové, a. s.
Gymnázium Pardubice Mozartova HIKO SPORT Plzeň pro sport GALA KMOTRA Hanka Mochov Kudy z nudy