Známe detaily halového mistrovství střední Evropy!

Beach volejbal v ČR

Autor Petra Šarešová

čtvrtek, 29. října 2015

Známe detaily halového mistrovství střední Evropy!

Od 27. do 29. listopadu se centrem plážového volejbalu stane trochu netradičně Pelhřimov. Přivítá totiž první MEVZA halové mistrovství střední Evropy v beachvolejbalu. Detaily nám prozradil hlavní organizátor akce Vladimír Kozler.

Turnaje se zúčastní 12 týmů v obou kategoriích. Do hlavní soutěže nastoupí 9 párů (2 z domácí země, 1 z každé členské země MEVZA a 1 divoká karta). O další tři místa se poperou týmy v kvalifikaci. Turnaj začne páteční kvalifikací, hned odpoledne odstartují i zápasy hlavní soutěže.

Kromě českých hráčů přivítá turnaj i zástupce Rakouska, Slovenska, Slovinska, Chorvatska, Maďarska a letos nově také Izraele. Kdo dorazí stále ještě není jisté, týmy mají šanci se přihlašovat až do 12. listopadu. Jedno je jasné. "Markéta Sluková a Bára Hermannová se zde divákům představí společně poprvé v České republice," uvedl Vladimír Kozler.

Přípravy na tento mezinárodní turnaj jsou v plném proudu. "Jelikož se celý areál v současnosti ještě dostavuje a rozšiřuje, tak pracují všichni sedm dní v týdnu na plný plyn, aby se do turnaje vše dokončilo," pochválil své spolupracovníky Kozler. V rekonstrukci je ubytování, posilovna, konferenční místnost i welness.

V pátek a v sobotu se bude hrát na dvou vnitřních kurtech, hráčům bude k dispozici i vytápěný rozcvičovací stan velký 15x8 metrů. Během těchto dnů mohou diváci samozřejmě dorazit a fandit. Důraz bude kladen hlavně na neděli, kdy proběhnou semifinálová a finálová utkání. V hale se postaví pouze centrální kurt s tribunami až pro 300 diváků. "Celý nedělní den bude v režii českého a zahraničního speakera, cheerleaders a podobně. Prostě se pokusíme vytvořit jedinečnou atmosféru beachvolejbalu v hale, jaká u nás a ve střední Evropě ještě nebyla," sdělil Kozler.

Že jde o velmi nákladnou akci, není pochyb. Turnaj není podporován českým ani evropským svazem. "Za podpory sponzorů a partnerů, zaměstnanců a dobrovolníků to vše určitě zvládneme," věří Kozler.

A co by vzkázal fanouškům? "At určitě dorazí a přijedou podpořit hráče a užít si tak super atmosféru na jedinečnou halovou beachvolejbalovou akci. Těšíme se v Beachwell na viděnou!"

Více info: Beachwell

Generální partner

Stample!

Beach Service club z.s. finančně podporují:

Praha MŠMT Městský obvod Plzeň 4 Město Benešov Pardubice Pardubický kraj

Partneři a sponzoři

Birell Plzeňský Prazdroj Koktejl S-Centrum Benešov
Gymnázium Pardubice Mozartova HIKO SPORT Plzeň pro sport GALA KMOTRA Hanka Mochov