Poslední turnaj sezóny ovládli Gálová s Nakládalovou a Kufa s Lencem

Poslední turnaj sezóny ovládli Gálová s Nakládalovou a Kufa s Lencem

Petra Šarešová - úterý, 15. září 2015

Beach volejbal v ČR

O víkendu se v Opavě odehrál poslední český turnaj sezóny. V ženské kategorii dosáhly na zlato vítězky posledního Staropramen Cool Super Cupu Eliška Gálová se Šárkou Nakládalovou. Mezi muži slavili čertví mistři republiky David Kufa s Davidem Lencem.

Turnaje se zúčastnila celá beachvolejbalová špička. Chyběly jen dvojice Hadrava/Kubala (z důvodu zranění Přemysla Kubaly) a  Hermannová/Sluková, které se zúčastnily turnaje v Soči.

Muži: Boj zkušenosti s mládím

Stejně jako na mistrovství ČR, ani tentokrát nestačil Bobb Kufa s Honzou Dumkem na tým svého bratra Davida. V semifinále utržili drtivou porážku (21:12, 21:13). V boji o bronz si ale dvojice trénující na Vítkově v tiebreaku poradila s párem Tomáš Hakl/Štěpán Smrčka, který se do hlavní soutěže probojoval z kvalifikace. 

Diváci, kteří dorazili do opavského Beach Centra Happy Sport, určitě nelitovali. Čekal je strhující zápas o zlato mezi Davidem Kufou s Davidem Lencem a Davidem Schweinerem s Ondřejem Perušičem. Za přítomnosti televizních kamer dokázali ve třetím setu vyhrát Kufa s Lencem (21:19, 16:21, 15:13). 

"Zápas rozhodlo trochu štěstí, trochu zkušenost. Velký kompliment klukům, kteří hráli neuvěřitelně, hráli každý balon naprosto excelentně. Já jsem rád, že jsme je porazili, protože jsme měli co dělat," řekl České televizi David Kufa.

Ženy: Třetí turnaj a potřetí se potkávají

Také ženské finálové klání nabídlo napínavou podívanou. Mělo však zcela jiný průběh. Ve všech setech začaly lépe Eliška Gálová se Šárkou NakládalovouKristýna Kolocová s Hankou Skalníkovou musely dotahovat velkou ztrátu (v prvním setu 9:17, ve druhém 8:15). V obou případech ale dokázaly utkání dovést do vyrovnané koncovky. Z vítězství se nakonec radovaly Gálová s Nakládalovou (21:19, 21:23, 15:13). Nemalou měrou k tomu přispělo 8 es Elišky. Zápas přitom mohl skončit už po druhém setu, sporný míč za stavu 20:21 přisoudil rozhodčí favoritkám utkání.

"Myslím si, že jednoznačný rozdíl byl v tom, že my jsme nedávaly tak dobrý servis jako holky. Ty nás neskutečně tlačily, měly jsme spoustu es, nedokázaly jsme se s tím moc popasovat," řekla Kristýna Kolocová. "Dneska jsme byly určitě horším týmem a holky lepším," dodala Kristýna.

Dvojice se společně utkala již potřetí. Na předchozím Staropramen Cool Super Cupu v Praze vyhrály Nakládalová s Gálovou 2:1 v semifinále. Na mistrovství republiky jim rovněž v semifinále Kolocová se Skalníkovou porážku vrátily a následně se radovaly z titulu.

Na třetím místě skončily Michaela Bláhová s Terezou Vaňkovou, které si poradily s Martinou Bonnerovou a Nicole Dostálovou.

Generální partner

Stample!

Beach Service finančně podporují:

Praha 10 Praha MŠMT Městský obvod Plzeň 4 Město Benešov Pardubice

Partneři a sponzoři

Národní sportovní agentura Pražský volejbalový svaz Birell Plzeňský Prazdroj Koktejl S-Centrum Benešov STAVOKA Hradec Králové, a. s.
Gymnázium Pardubice Mozartova HIKO SPORT Plzeň pro sport GALA KMOTRA Hanka Mochov Kudy z nudy