Grand slamu na californské Long Beach kralovaly brazilské páry

Beach volejbal ve světě

Autor Petra Šarešová

úterý, 25. srpna 2015

Grand slamu na californské Long Beach kralovaly brazilské páry

Mekka všech plážových volejbalistů, Long Beach v Californii, hostila od 18. do 23. srpna další kolo grand slamu FIVB tour. Ženskému i mužskému turnaji dominovaly brazilké páry, které ve finálových duelech porazily americké dvojice. Čeští reprezentanti Markéta Sluková s Barborou Hermannovou a Ondřej Hromádko s Tomášem Salavou nepostoupili z kvalifikace.

Muži: Vyhrát čtyřikrát za sebou? Žádný problém

Fanoušci, kteří se v neděli dostavili na plný TrueCar Court byli svědky události často nevídané. V přímém přenosu mohli sledovat čtvrté vítězství v řadě Brazilců Alisona Cerrutiho a Bruna Oscara Schmidta. Po mistrovství světa v Nizozemí, švýcarském Gstaadu a japonské Yokohamě ovládli i turnaj v USA. Cestu k vítězství však neměli snadnou. Semifinálové a finálové dny přinesly napínavé zápasy. Zatímco si v semifinále Alison s Brunem Schmidtem relativně snadno poradili s nizozemským párem Brouwer/Meeuwsen (21:18, 21:17), jejich budoucí soupeři, Američané Nick Lucena a Phil Dalhausser, zdolali španělskou dvojici Herera/Gavira v tiebreaku.

Také zápasy o zlato a bronz nabídly pořádné drama. Nejdříve se po špatném prvním setu (9:21) dokázali Španělé oklepat a zápas ve strhujícím tiebreaku dotáhnout do vítezného konce. Poté skončilo finálové klání nejkratším možných rozdílem (15:13 ve třetím setu), přičemž brazilská dvojice zlikvidovala náskok soupeřů 9:6 a zápas otočila. Kvalifikace se zúčastnil i jeden český pár - Ondřej Hromádko a Tomáš Salava. Ten nestačil na brazilský tým Álvaro Filho/Vitor Felipe.

Ženy: Markétě Slukové a Barboře Hermannové první světovka nevyšla

Stejně jako v mužské části, dominovaly ženskému turnaji Brazilky, a to Larrisa s Talitou. Ty v letošní sezóně získaly už čtvrtou zlatou medaili, když ve finále californského turnaje porazily americké duo April Ross/Kerri Walsh Jennings. Bronz vybojovaly Němky Laura Ludwig a Kira Walkenhorst proti rakouskému páru Louise Bawden/Taliqua Clancy.

České zraky mířily na nově vzniklý pár, Markétu Slukovou s Barborou Hermannovou. Těm jejich první společný turnaj světové série nevyšel podle představ. V prvním kole hladce porazily Kanaďanky Whitaker/MacTavish (21:10, 21:16), ve druhém kole ale nestačily na americkou dvojici Carico/Summer (22:24, 16:21) a s turnajem se rozloučily. V kvalifikaci navíc skončily i další výborné ženské páry jako rakouské duo Schwaiger S./Hansel, Brazilky Lima/Fernanda či Finky Lahti/Lehtonen. Následovat bude grand slam v polském Olštýnu (25.-30. srpna), kde se znovu představí Maki s Bárou. Další zastávkou FIVB pak bude i "test" pro olympijské hry v Riu, OPEN probíhající od 2. do 6. září, kdy se bude o medaile bojovat na světoznámé pláži Copacabana.

Foto FIVB.


Generální partner

Stample!

Beach Service club z.s. finančně podporují:

Praha MŠMT Městský obvod Plzeň 4 Město Benešov Pardubice Pardubický kraj

Partneři a sponzoři

Birell Plzeňský Prazdroj Koktejl S-Centrum Benešov
Gymnázium Pardubice Mozartova HIKO SPORT Plzeň pro sport GALA KMOTRA Hanka Mochov