O víkendu proběhl v Praze prestižní turnaj Staropramen Cool Super Cup

Beach volejbal v ČR

Autor Petra Šarešová

úterý, 18. srpna 2015

O víkendu proběhl v Praze prestižní turnaj Staropramen Cool Super Cup

Prahu opět ovládl špičkový volejbal. V areálu Beach klubu Ládví a na Císařské louce se odehrál skvěle obsazený Staropramen Cool Super Cup. Kromě Markéty Slukové a Barbory Hermannové, které se vydaly do Californie na turnaj světové série, se v Praze sešly všechny nejlepší české páry.  

Ženy: Oči se upíraly hlavně na Kiki a její novou spoluhráčku Hanku

Zejména díky nově vzniklé dvojici Kristýna Kolocová/ Hanka Skalníková dorazily nejdříve na Ládví (a poté i na Císařskou louku) davy fanoušků. „Přišlo hodně lidí, říkali, že nám drží palce, byli zvědaví. Ani pro Hanku to nebylo snadné, takový mediální zájem nezažila od olympiády 2012,“ řekla serveru Sport.cz Kristýna. Jí a její nové partnerce vyšel první společný turnaj výborně. Získaly bronz, když si ještě za slunečného počasí v boji o třetí místo hladce poradily s dvojicí zkušených matadorek, Lenkou Háječkovou a Soňou Novákovou - Dosoudilovou

Nejcennější medaile si odvezly semifinálové přemožitelky Kolocové se Skalníkovou, a to Šárka Nakládalová s Eliškou Gálovou. Vítězná dvojice zdolala po půlhodinové pauze způsobené silnými přeháňkami ve finálovém klání Karolínu Řeháčkovou s Magdalenou Dostálovou. 

Do turnaje nastoupila i Martina Bonnerová, která stejně jako Kiki nedávno přišla o spoluhráčku. Společně s Adélou Machovou skončily na děleném 7. místě, když v „opravném pavouku“ nestačily na pozdější vítězky Nakládalovou s Gálovou. Staropramen Cool Super Cupu se zúčastnila i jedna ryze zahraniční italsko-americká dvojice Federica Tonon a Keao Burdine, která získala od pořadatelů divokou kartu. Ta po dvou prohraných zápasech brzy vypadla a do bojů o medaile nezasáhla.

Muži: Finále ve znamení bývalých spoluhráčů

Mužského turnaje se zúčastnilo 27 párů. Velká očekávání slibovala účast dvou nejlepších dvojic, které společně v květnu vybojovaly vítězství v Continental Cupu (obdobě Davis Cupu, která v závěru může České republice přinést místo na olympiádě), Přemysla Kubaly s Janem Hadravou a Roberta Kufy s Janem Dumkem. Právě tyto páry se dostaly až do finále. Z vítězství se radovali Kufa s Dumkem, když kromě koncovky druhého setu nedali soupeřům svou téměř bezchybnou hrou šanci na vítězství. Perličkou přitom je, že ještě na začátku minulé sezony hrál Jan Dumek s Přemyslem Kubalou a Robert Kufa s Janem Hadravou.

Třetí místo vybojovali před plnou tribunou na Císařské louce Jindřich Weiss s Martinem Tichým, kteří v boji o bronz zdolali olympionika Petra Beneše a rovněž zkušeného Michala Bízu.

Turnaje se zúčastnily hned dva lotyšské páry Sorokins/Benjavs a Korzenevics/Smedins. První zmíněnou dvojici smetli (21:11, 21:15) Jan Hadrava s Přemyslem Kubalou, ve čtvrtfinále pak Lotyši nestačili na bronzový pár Tichý/Weiss. Korzenevics se Smedinsem poslali do „vyřazovacího pavouka“ pozdější vítězové Bobb Kufa a Jan Dumek, v osmifinále lotyšská dvojice nestačila na výborné hráče šestkového volejbalu Donovana Džavonoroka a Filipa Habra.

Vítězství přineslo každé z vítězných dvojic 35 tisíc korun, druzí v pořadí si odnesli 21 tisíc korun. Celkové prize money činilo v každé kategorii 100 tisíc korun a rozdělilo si je mezi sebou 12 nejlepších dvojic. 

Finálové zápasy žen i mužů přenášely kamery České televize. Pokud jste se na Císařskou louku v neděli nedostali, můžete se na zápasy kouknout zde.

Foto: 
FB CVF


Generální partner

Stample!

Beach Service club z.s. finančně podporují:

Praha MŠMT Městský obvod Plzeň 4 Město Benešov Pardubice Pardubický kraj

Partneři a sponzoři

Birell Plzeňský Prazdroj Koktejl S-Centrum Benešov
Gymnázium Pardubice Mozartova HIKO SPORT Plzeň pro sport GALA KMOTRA Hanka Mochov