Účast našich dvojic na prvním turnaji Pražské junior beachligy

Junior Beach liga

Autor Michal Palas

pondělí, 18. listopadu 2013

Účast našich dvojic na prvním turnaji Pražské junior beachligy

Shrnutí účasti našich mladých hráčů na sobotním turnaji, který pro nás znamenal dvě úmístění na stupních vítězů.

V sobotu jsem se s našimi svěřenci zúčastnil prvního turnaje Pražské juniorligy, který absolvovalo snad kolem 90 párů, což vidím jako dobrý příslib do budoucna. Nás reprezentovaly 3 dvojice v kategorii minibeach do 12 let.

Tam se nejvíce dařilo Terce Příhodové s Nikčou Součkovou, které prohrály jediný zápas, semifinále proti chlapecké dvojici ze Strahova. Byl to nekonečný souboj, kde kluci těžili z jednoduché taktiky, hrát balóny na jistotu přes většinou bagrem z druhého úderu a nekazit. Holky byť netakticky, tak sympaticky usilovaly o rozehrávku na 3 údery a útok lobem. To je stálo vítězství, když právě několik chyb na útoku vedlo k prohře 16:18. Přesto bylo jasně vidět, že beachově a technicky jsou na tom holky ze všech dvojic nejlépe. Nakonec braly 3. místo.

V této kategorii o sobě daly vědět také další dvě naše dvojice. Kuba Čadek a Viktor Dostál, kteří se beachvolejbalu věnují teprve od září, vybojovali slušné 5-8. místo. Nejmladší dvojice, Anča Kasalová a Honza Marek (ti původně měli hrát přehazovanou, kam se ale těsně věkem nevešli) se sice neumístili, ale připsali si jednu výhru, což je v jejich věku dobrý začátek.

Terka s Niky si vyzkoušely i kategorii do 14 let, kde se vůbec neztratily a po dvou porážkách od dvojic složených z kluků se umístily na slibném 5-8. místě (pomohl jim také příznivý los).

V kategorii dívek do 18 let nás výborně reprezentovala Verča Vraná. Ta s pankráckou spoluhráčkou Bárou Skoumalovou splnila očekávání a brala 1.místo. Ve finále holky zvítězily jasně 21:13 a 21:10. Doufám, že příště vyjde termín tak, že se této kategorie budou moci zúčastnit i další juniorské hráčky z našeho týmu, Týna Romová a Verča Písková.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům za bezproblémovou komunikaci a dopravu dětí na turnaj a pozvat všechny naše hráče na další turnaj Pražské juniorligy, který se koná 14.12. ve Střešovicích. Bližší informace k této soutěži: http://www.beachliga.cz/

Michal Palas
 

Generální partner

Stample!

Beach Service club z.s. finančně podporují:

Praha MŠMT Městský obvod Plzeň 4 Město Benešov Pardubice Pardubický kraj

Partneři a sponzoři

Birell Plzeňský Prazdroj Koktejl S-Centrum Benešov
Gymnázium Pardubice Mozartova HIKO SPORT Plzeň pro sport GALA KMOTRA Hanka Mochov