Beach Service pořádal letošní první soustředění v Itálii

Blog

Autor Martina Hrabová

pondělí, 16. května 2016

Beach Service pořádal letošní první soustředění v Itálii

Jako už v dřívějších ročnících, tak i letos se pořádala výprava za italským pískem. Zúčastnit se mohl každý. Nezáleželo na věku nebo herních schopnostech. Důležité bylo pouze připravit se na to, že kemp v Itálii vás posune na vyšší herní i technickou úroveň. K tomu bylo potřeba vzít si s sebou, krom sportovního oblečení a jídla, i snahu a odhodlání stát se lepším hráčem.

Soustředění začalo ve čtvrtek 28. dubna srazem na zastávce, kde byla pro polovinu účastníků byla připravena autobusová doprava. Druhá polovina na místo dojela individuálně svými auty.

Cílová zastávka nebyla stejně jako v předchozích letech ve městě Silvi Marina, ale pro tento rok nastala veliká změna. Autobus zamířil trochu výš na sever, do města Porto San Giorgo/Lido di Fermo.

Důvodů pro změnu místa bylo více. Kromě možnosti zkusit něco nového nabízí Lido di Fermo více hracích kurtů s možností večerního osvětlení. Hřiště už byla při příjezdu postavená, a tak nebylo potřeba plýtvat vlastními silami. Ubytování v živější části bylo vítáno, protože restaurace i zmrzlina tak byly hned po ruce. V kempu bylo možné vypůjčit si kola, která už tak blízkou cestu do supermarketu ještě urychlila. A na závěr neomezený přísun teplé vody, kterou po náročném tréninku nebo studeném větru, který občas foukal, uvítal každý.

Bydlení v kempu bylo buď v menších, ale útulných bungalovech, nebo v o trochu větších apartmánech většinou po čtyřech osobách. Obojí bylo dobře zařízené. Vybavená kuchyň i malá koupelna byly jejich součástí a nechyběla ani zahradní lehátka.

A jak vypadal náš nabitý denní plán? Začínalo se už ráno rozcvičkou, která zahrnovala běh po pláži a protažení s "pozdravem slunci" pod vedením Katky Průchové z Levitas. Přes den pak každý absolvoval dva tréninky v menších skupinách po hodině a půl. Skupinky byly vytvořené na základě herních a technických schopností tak, aby byly vyrovnané. K večeru pak následovalo hodinové protažení celého těla, které po náročném dni vždy přišlo vhod. Většina se naučila nové protahovací polohy, jako například mrtvý holub nebo pozice krávy.

Kromě pravidelného tréninkového režimu nechyběl ani den volna. V den zaslouženého odpočinku se uspořádal výlet do města Fermo, kdy se autobusová výprava vydala za poznáním Itálie. Cílem byla také návštěva místního vinaře, řezníka a výrobny olivového oleje. Většina výletníků tak měla možnost nakoupit suvenýry i domů.

Další akcí, která zpestřila jedenáctidenní soustředění, byla přítomnost italských volejbalistů. V jeden den na písek přijeli profesionální šestkaři hrající druhou a třetí nejvyšší italskou soutěž a utkali se s našimi hráči z Beach Servisu. Celé odpoledne se pak hrály zápasy na čtyřech kurtech. Kluci poměřovali své síly, odkoukávali od protihráče taktiku a sbírali nové zkušenosti. Ostatní, ti kteří nehráli, pozorovali kvalitní zápasy a fandili českým dvojicím. Celkově jsme nad Italy vyhráli!

Na závěr soustředění nechyběl ani turnaj pro všechny kempaře. Poslední hrací den, v pátek, se losováním utvořily dvojice. Hrál úplně každý: někdo kinga, jiný klasický systém v párech. Děti si zahrály přehazovanou i soutěžily v atletických disciplínách. Důležité bylo, aby si všichni vyzkoušeli nové věci, které se v Itálii naučili. Finálové zápasy skončili až kolem desáté večer a po nich následovala zasloužená odměna.

Po skončení posledního zápasu v závěrečném turnaji na hráče čekaly v kempu hromady palačinek. Pečení palačinek pro všechny je tradice, kterou každý rok pořádá Endy Takáč. Při plných stolech se pak vyhlašovaly výsledky turnaje a soutěže pro nejmenší. Rozdávaly se ceny a trička pro každého s logem Beach Service.

Sobota 7. května byla posledním dnem soustředění. Pro většinu z nás to byl nejméně vítaný den, protože domů se nám nechtělo. Všichni zde zažili spoustu nezapomenutelných chvil, získali nové přátele a odvezli si nové poznatky z plážového volejbalu.

Soustředění v Itálii bylo prostě skvělé. Jediné mínus, které bychom mu mohli dát je, že uteklo tak rychle.

Další kemp, který Beach Service chystá ve městech Porto San Giorgo/Lido di Fermo, se bude konat v září.

Generální partner

Stample!

Beach Service club z.s. finančně podporují:

Praha MŠMT Městský obvod Plzeň 4 Město Benešov Pardubice Pardubický kraj

Partneři a sponzoři

Birell Plzeňský Prazdroj Koktejl S-Centrum Benešov
Gymnázium Pardubice Mozartova HIKO SPORT Plzeň pro sport GALA KMOTRA Hanka Mochov