Červencové akce českého beach volejbalu

Beach volejbal v ČR

Autor Kristýna Marková

úterý, 2. srpna 2016

Červencové akce českého beach volejbalu

Červencové beachvolejbalové události byly zakončeny tento víkend mistrovstvím České republiky do 22 let. Mladí beach volejbalisté tak zakončili sezónu a nyní se pokusí prorazit v kategorii dospělých. Co všechno se v červenci dělo na českém písku si můžete přečíst v tomto článku.

O prvním červencovém víkendu proběhl na Strahově mezinárodní turnaj MEVZA v kategoriích U18, U20, muži a ženy. Českým reprezentantkám se na turnaji velmi dařilo. Kategorii do 18 let vyhrály Honzovičová J./Dunárová, kategorii do 20 let Honzovičová/Pluhařová a ženy Kolocová/Kvapilová. Juniorské dvojici Rulíšek/Tezzele se podařilo vyhrát kategorii U18. V kategorii U20 skončili čeští reprezentanti Gála/Velich na stříbrné příčce. V mužské kategorii vyhrál rakouský pár Eglseer/Schnetzer. Více o turnaji si můžete přečíst na těchto webových stránkách Beachclubu Strahov.

Ve stejný víkend probíhal také Staropramen Cool Český pohár žen v Opavě a mužů v Pňově. Zlaté medaile přidala do své sbírky známá jména Šárka Nakládalová s Martinou Bonnerovou a Jindra Weiss s Martinem Tichým.  

9.-10.7. proběhl další Staropramen Cool Český pohár mužů, tentokrát v Uherském Hradišti. V mužském semifinále se potkali Klapal s Kolářem proti Weiss/Tichý a Kufa/Bíza proti Hadrava/Habr. Třetí místo nakonec patřilo dvojici, která si turnajem musela projít již od kvalifikace, Klapalovi s Kolářem, druhé místo vybojoval Bobbík s Bizonem a první Hadrava s Habrem. Svěřencům Beach Service Martinu Bártovi s Ondrou Rédlem se podařilo na takto kvalitně obsazeném turnaji vybojovat páté místo.  

Ženy odehrály svůj pohár v Chodově. Turnaje se zúčastnilo celkem 30 párů. Ve finále porazily Nakládalová/Skalníková Valkovou s Jakubšovou. Bronz vybojovaly Bonnerová/Dostálová M.

Ve stejný víkend proběhlo také MČR do 18 let v Brně.

Mistryněmi České republiky se bez ztráty setu staly Maixnerová/Štochlová. Stříbrné místo vybojovaly Anna Benešová s Terezou Francovou, bronz Baláková/Pokorná. Vítězi chlapecké kategorie se stali brněnští Matyáš Džavaronok/Jiří Sedlák, kteří ve finále porazili dvojici Havlín/Vašina. Bronz získávají opět domácí Rulíšek/Tezzele

Druhý Staropramen Cool Super Cup se odehrál 15.-17.7. ve Slavkově u Brna. Této nejvyšší české soutěže se zúčastnilo historicky nejvíce zahraničních párů, například z Brazílie, Slovinska, Slovenska, Rakouska, Nizozemska a Finska . Vítězi Super Cupu se stali Bobbík Kufa s Michalem Bízou, kteří ve finále porazili brazilský pár Marcio Gaudie Ley/Vincius CardosoBronz vybojovala dvojice Weiss/Tichý. Ženskou kategorii ovládly Míša Kvapilová s Kristýnou Kolocovou, které za celý turnaj neztratily jediný set. Na druhém místě se umístily Nakládalová/Skalníková a na třetím Nizozemky Julia Wouters s Mored de Vries.

Mladí beachaří se mohli zúčastnit dalšího šampionátu, tentokrát MČR do 20 let v areálu BVC Chodov. Mistryněmi České republiky do 20 let se staly Kotlasová/Resová, mistry Jakub Gála/Jan VelichFinále probíhala jednoznačně ve prospěch pro tento turnaj prvních nasazených dvojic.

O víkendu 23.-24.7. proběhl v Praze na Braníku Staropramen Cool Český pohár. První místo vybojoval Filip Habr s Milanem Moníkem, kteří ve finále porazili dvojici Donovan Džavaronok/Jan Hadrava. Třetí místo získali Jindra Weiss s Martinem Tichým, kteří porazili Honzu Dumka s Australanem Lukem Smithem. Dvojice Beach Service Rédl/Bárta opět zaznamenala úspěch a obsadila páté místo.

Červencové události uzavírá UNIQA MČR do 22 let, které se uskutečnilo v Pňově. Hlavní soutěže se zúčastnilo 16 dvojic, které se utkaly v pavouku na dvě prohry. V mužské kategorii za Beach Service startovaly tři páry, které se dostaly do šestky. Až do finále to dotáhli Filip Šťastný s Vaškem Berčíkem, ve kterém se utkali s těžkými soupeři Donovanem Džavaronokem a Martinem Lickem. O vítězi rozhodl až třetí set, bohužel v neprospěch naší dvojice. O třetí místo bojovala další dvojice Beach Service Jirka Sládek s Ondrou Šotolou, které v semifinále vyřadili z finálových bojů právě dvojice Berčík/Šťastný. V nejtěsnějším možném rozdílu nakonec Sládek/Šotola prohrávají zápas třetím setem a bronzovými se tak stávají Michael Kovařík/Marek Šulc. Jakubové Vála a Motyčka končí na děleném pátém místě. Klukům moc gratulujeme a Vášovi s Filipem držíme palce, aby se mohli zúčastnit ME U22.

Zdroj: CVF

Generální partner

Stample!

Beach Service club z.s. finančně podporují:

Praha MŠMT Městský obvod Plzeň 4 Město Benešov Pardubice Pardubický kraj

Partneři a sponzoři

Birell Plzeňský Prazdroj Koktejl S-Centrum Benešov
Gymnázium Pardubice Mozartova HIKO SPORT Plzeň pro sport GALA KMOTRA Hanka Mochov