Letní pohár v Benešově

Autor Kristýna Marková

úterý, 2. července 2013

Letní pohár v Benešově

 O víkendu proběhl v Benešově Letní pohár mužů. Jednalo se o první svazový turnaj, který jsme zde pořádali. Výkony většiny hráčů byly úctyhodné. Pojďte si  přečíst, jak turnaj probíhal!

V pátek byl zahájen Letní pohár kvalifikací, která odstartovala v 16h. V kvalifikačním boji se nakonec utkalo 10 párů. Dvojice se probojovávaly pavoukem pro 12 párů, z čehož do hlavní soutěže následující den postupovalo párů 6. Poslední napínavý zápas mezi dvojicí Zvěřina/Sequens a Rázek/Dědek vyvrcholil tie-breakem, který skončil příznivěji pro pár Rázek/Dědek 15:13. Tímto skončil první hrací den ve 20:30.

Do druhého dne se tedy probojovaly následující dvojice:

Doubravský/Caban

Pála/Šrámek

Reismüller/Gucký

Němec/Makovský

Čáp/Biječek

Dědek/Rázek

První zápasy hlavní soutěže odstartovaly v 9:00 následujícího dne, přičemž hned z rána byla největším soupeřem řady párů dochvilnost. Dvojice Rázek/Dědek utíkali vstříc svému prvnímu zápasu z auta rovnou na kurt, kde se utkali s dvojicí Pavlas/Svoboda. I ve druhém kole zápasů hrozila skreč pro další kvalifikovanou dvojici Doubravský/Caban, kteří při zahájení utkání ještě nebyli přítomni. Pár však nakonec zvládnul dorazit v nastavené pěti minutové čekací době. Dále již probíhal turnaj bez problémů, za což je třeba poděkovat přímo hráčům, kteří si sami hlídali své zápasy a vždy byli včas na místě a připraveni.

V hlavní soutěži se dvojice probojovávaly pavoukem pro 16 párů na 2 prohry. Téměř polovina zápasů se hrála na 3 sety, což vypovídá o vyrovnanosti mnoha párů. Většina zápasů byla odehrána s velkým nasazením, což zvyšovalo atraktivitu sledování zápasů pro diváky. Navíc často docházelo k dlouhým výměnám, které ještě více těšily oko diváka, méně už asi hráče, kterým se tak zvedala fyzická zátěž.

Diváky tvořily zejména rodiny hráčů a zaměstnanci a zákazníci S-Centra, kde se turnaj pořádal. Nejednalo se tedy bohužel o velkou základnu, ačkoli počasí i hra účastníků by tomu přály.

Do semifinále, které započalo kolem 17 -té hodiny, se probojovaly dvojice: Pála/Šrámek, kteří svedli velice vyrovnaný souboj v prvním setu s dvojicí Mysliveček/Kolder a zvítězili tak 22:20, v druhém setu vrátili Mysliveček s Kolderem úder a vyhráli 21:10. Ve třetím setu již bohužel dvojice Pála/Šrámek neměla sílu pokračovat a rozloučila se tak s Letním pohárem se 4. místem. V dalším semifinálovém zápase se utkaly dvojice Démar/Hakl a Pavlas/Svoboda. Utkání bylo opět prodlouženo třetím setem, který nakonec dopadl vítězně pro pár Pavlas/Svoboda. Na 3. místě se tedy umístil pár Démar/Hakl.

Ve finále o 1. místo se utkaly dvojice Pavlas/Svoboda, Mysliveček/Kolder. Tedy 1. a 2. nasazený pár turnaje, který potvrdil roli favoritů. Pavlase se Svobodou nejvíce potrápily dvojice Pála/Šrámek a  Démar/Hakl, se kterými hráli tie-break. Dvojici Kolder/Mysliveček nejvíce potrápily v průběhu turnaje dvojice Pála/Šrámek a Pavelka/Karský.

Pavlas/Svoboda potvrdili pozici 1. nasazené dvojice a vyhráli v obou setech 21:18. Turnaj byl zakončen v 19h. Hráčům byly předány věcné ceny, zejména díky společnosti Big Shock!

Zveme vás na další svazový turnaj do Benešova - tentokrát Český pohár žen, který se bude konat o víkendu 3.,4.8.2013.

Fotky z turnaje najdete na Facebooku na stránce "Beach Benešov".

 

Generální partner

Stample!

Beach Service club z.s. finančně podporují:

Praha MŠMT Městský obvod Plzeň 4 Město Benešov Pardubice Pardubický kraj

Partneři a sponzoři

Birell Plzeňský Prazdroj Koktejl S-Centrum Benešov
Gymnázium Pardubice Mozartova HIKO SPORT Plzeň pro sport GALA KMOTRA Hanka Mochov